2022-07-09 Żytomierz – kolejna dostawa dla Lidzi i Domu Spokojnej Starości

Lidzia – może już ją kojarzycie?
Nie? A pamiętacie relacje z Żytomierza o niesamowitej kobiecie, która wspiera lokalną społeczność i Dom Spokojnej Starości? Tych wszystkich, którzy nie mogli uciec? Pamiętacie relacje z frontu, gdy nasi wolontariusze uciekali do schronów, bo nie zdążyli nawet rozładować przywiezionego zaopatrzenia, a już bomby spadały na głowy? Teraz coś Wam świta, prawda?

Tak, to właśnie ona – Lidzia. Niezmordowana, niezłomna i niosąca pomoc niezależnie od zagrożenia. Teraz w Żytomierzu jest spokojniej, jednak zniszczenia pozostały, chorzy i cierpiący również, a wiele osób z tego obszaru wyjechało. Do Lidzi dowozimy już regularnie karmę dla zwierząt, którymi też się opiekuje, jedzenie i artykuły higieniczne. Tym razem udało nam się zorganizować dużą ilość pampersów dla dorosłych oraz chodziki, balkoniki i inne pomoce dla osób starszych, o które nas prosili. W sumie… kurcze, no jakie nam? Przecież to Wy przesyłacie nam większość z tych rzeczy! To Wy dzielicie się z nami Waszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi, żebyśmy mieli jak do nich dojechać z dostawą. To WY ich wspieracie, a my jedynie pośredniczymy, przekazujemy informacje, co jest potrzebne i pilnujemy, żeby Wasze dary trafiały tam, gdzie trzeba.

Na razie podrzucam kilka zdjęć od naszych kierowców. Podzielę się z Wami pozostałą relacją, gdy dostanę już paczkę materiałów bezpośrednio od Lidzi.
Niezależnie od tego, trzymacie za nich kciuki, bo wykonują bardzo, bardzo ciężką pracę opiekując się dużą grupą potrzebujących.

Szereny

 

P.S. Zwyczajowo, dla ułatwienia, zostawiam Wam magiczny przycisk do wspierania, jeśli uważacie, że to co robimy jest tego warte 😉