2022-07-11 Kamieniec Podolski – szpital miejski i Towarzystwo Przyjaciół Podola

Kilka dni temu dotarliśmy do Kamieńca Podolskiego. Dostaliśmy stamtąd wcześniej prośbę o wsparcie i listę zapotrzebowania. Po weryfikacji, zgromadziliśmy rzeczy, które były potrzebne i długa w drogę. Przy okazji – próbował ktoś z Was zapakować łóżka szpitalne do busa i jeszcze zmieścić tony innych rzeczy? Polecam. Zwłaszcza dla kogoś, kto uważa się za dobrego w pakowaniu. Można od razu zweryfikować postrzeganie swoich umiejętności 😛 (w razie potrzeby, zapraszam do nas do magazynu – okazji do takiej weryfikacji na pewno nie zabraknie 😉 )

Osobiście byłam kilka lat temu w Kamieńcu. Jest pięknym miastem samo w sobie, a gdy zjeżdżają się rekonstruktorzy do zamku, robi się tak barwne i pełne życia, że zostaje w pamięci na długo. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze nie raz do niego zawitać i przeżyć magiczne chwile z tą kolorową bracią, a Was bardzo zachęcam, żeby wpisać go w swoją mapę miejsc do odwiedzenia, gdy ten wojenny koszmar się już skończy.

Miejmy nadzieję, że ta wojna szybko się skończy zwycięstwem Ukrainy, a wszyscy będziemy mogli spotkać się, ciesząc pokojem i poznawać nawzajem własne miasta, historie, kulturę i siebie nawzajem.

Szereny

 

P.S. Zwyczajowo podaję klikacza do pomagania 😉