2022-07-15 Przemyśl – Peron Trzeci, wpadamy z kolejną wizytą

Przemyśl. Peron Trzeci. Pamiętacie te wspaniałe kobiety?

Nie dam Wam o nich zapomnieć. Stoją na pierwszej linii frontu po stronie Polskiej i zajmują się pierwszą pomocą dla uciekinierów wojennych, którzy wysiadają z pociągów. Co robią? Zaopatrują ich i opiekują się nimi. Dzieci dostają ubranka, pampersy, pluszaki, żeby choć odrobinę poprawić ich psychiczny stan. Kobiety otrzymują środki higieniczne, żeby móc się umyć po podróży, wodę do picia (tak, mamy środek lata, przy upałach, w różnej klasy pociągach, wiecie sami jak jest) i inne potrzebne „na już” rzeczy.

Kto był kiedyś wolontariuszem, dobrze wie jak ciężka fizycznie to praca. Kto nie wie, a ma ochotę się przekonać – zapraszam do nas do magazynu. Będzie okazja. Jesteśmy u nich regularnie i dowozimy kolejne partie zaopatrzenia, z czego podsyłam kilka zdjęć.

Dla tych, którzy się zastanawiają jak my nad tym panujemy, zamieszczam nasz wewnętrzny dokument obrazujący jak wygląda prowadzenie dokumentacji (hehe, żeby to tylko ten jeden). Spisujemy wszystko: gdzie, kiedy, co, w jakiej ilości i do kogo trafia. To pozwala nam racjonalnie dysponować środkami i rzeczami, które nam przekazujecie, aby dotarły do osób, które tego faktycznie potrzebują i w takiej ilości, jaka jest potrzebna.

Szereny