Pani Elena, zwierzaki i planowana dostawa do Charkowa

Uwaga – Pilne!
Tekst dla wszystkich miłośników zwierzaków i ludzi dobrej woli.

Pani Elena, o której było słów kilka jakiś czas temu, ma źle.
Standardowo jak w całej Ukrainie – brak prądu, ale o tym pewnie każdy wie. Co za tym idzie – brak wody, bo pompy i cała instalacja bez prądu przecież też nie działają. Zostaje studnia, o ile nie zamarznie. Ogrzewanie – średnio. Dom, koza, jeszcze nie jest najgorzej, ale to wersja awaryjna, bo 16 stopni to maks.

Zwierzakom pasuje. Przynajmniej tym, które zmieściły się do domu.
Z 30 kotów i 4 kociąt, którymi aktualnie opiekuje się pani Elena, w domu ma miejsce 7, w tym kilka po operacjach.
Do tego jest 14 psów i 8 szczeniąt wokół domu (dwa dzikie samce, których nie udało się złapać i wykastrować przyczyniły się do zwiększenia liczby podopiecznych).
Dorosłe psiaki dostały ostatnio zmajstrowany domek ogrodowy, żeby mogły się schronić przed deszczem i śniegiem. Szczeniakom z ich mamą musi wystarczyć kawałek płyty na cegłach. Większość szuka schronienia gdzie popadnie na podwórku i w okolicy. Zakopują się w dziurach, pod deskami, szczelinach po zburzonych domach… Ani ciepłe to, ani bezpieczne.

Tuż po świętach (wtorek 27.12.2022), z Myślenic pod Krakowem rusza transport do Charkowa. Jedzie żywność dla potrzebujących mieszkańców Charkowa i kilka drobiazgów.
Brakuje rzeczy dla zwierząt. Z resztą.. dla ludzi też, ale o tym gdzie indziej.

Jeśli chcesz przekazać dla pani Eleny i jej podopiecznych jakieś dary, przygotuj paczkę, prześlij do nas listę z zawartości + zdjęcie i przywieź gdy będziemy pakować resztę.
Lista potrzebnych rzeczy poniżej:
– karma sucha i mokra dla kotów i kociąt,
– karma sucha i mokra dla psów i szczeniąt,
– płatki owsiane (pani Elena gotuje je i miesza z mokrą karmą dla szczeniaków, jak nie ma dedykowanej – a zazwyczaj nie ma),
– tabletki na odrobaczanie Drontal (Prazel i Pratel nie działają)
– koce, legowiska, etc.

Szczeniaki z mamą…

Zwierzaków cała chmara. Część jeszcze bardzo młodziutka. Niektóre rasowe, domowe leniuchy – źle znoszą egzystowanie na zewnątrz.
Każde wsparcie się przyda.

Masz chęć się dorzucić, poniżej link do zrzutki i PalPay. Jest też nasze konto, gdzie można wpłacać bezpośrednio. Dopisek „Na zwierzaki” powie nam, na co przeznaczyć Twoją wpłatę.

Agnieszka Ulatowska

SWIFT  WBKPPLPP
Konto PLN       PL 70 1090 2590 0000 0001 4990 8454
Konto EURO    PL 90 1090 2590 0000 0001 4990 9549
Konto USD       PL 79 1090 2590 0000 0001 4997 3767