Rusyjska Lozowa – Русская Лозовая, kolejna dostawa i krótka historia

Rosyjska Lozowa/ Russkaja Łozowaja/ Русская Лозовая. Ukraina. Obwód Charkowski.

Wieś położona jest jakieś 18 km na północ od centrum Charkowa. Na jej początku stacjonuje jeszcze ukraińskie wojsko. Z jej drugiego końca, ze strony Rosji…ciągły ostrzał. Niezawodni wolontariusze z DobroDar pojechali tam, kiedy wieś była częściowo zajęta – po wielkiej ofensywie. Ta osada walczyła z jednym z ostatnich, rosyjskich oddziałów wypychanych przez obrońców Ukrainy z tych rejonów.

Walki uszkodziły infrastrukturę. Nie tylko domy mieszkalne. Ci, którzy pozostali, nie zawsze mają gdzie się schronić przed chłodem. Nawet jak ostał się dach, to okna powybijane. Zima za pasem, a o żadnym remoncie nie ma mowy, skoro nawet jedzenia brakuje. Tutaj jeszcze nie jest tak źle. Sąsiedzi pomogą, choć u nich też ciężko. Dzięki charkowskim wolontariuszom i pomocy humanitarnej jaką dowozimy – jakoś dają radę.
Jednak na jak długo? Nie wiadomo. Magazyny już praktycznie puste i nie ma z czego robić paczek.

Jeśli chcecie pomóc nam w organizowaniu zaopatrzenia dla nich:
=> 1. Udostępnij
=> 2. Zadzwoń do przyjaciela i opowiedz o akcji
=> 3. Masz dalej siłę działać? Nagraj shortsa na fb/Insta/TikToka z linkiem do naszej zbiórki, czy aktualności i puść w świat
=> 4. Nie masz czasu na takie działanie, bo pracujesz i Twój czas jest niezwykle cenny, a chcesz nas wesprzeć jej owocami? Przyciski poniżej pomogą Ci dorzucić się kilka zł.

Bądź zdrowy, bądź zdrowa i niezmiennie bądź z nami myślami.

Agnieszka Ulatowska