Zmiany personalne i nowa fundacja

Kto uważnie śledzi artykuły, już wyczytał, że od jakiegoś czasu szykowały się u nas zmiany.

Teraz oficjalnie mogę potwierdzić – nastały.
Nasi dotychczasowi wolontariusze w osobach: Iza Mazurek, Sylwia Śleziak, Wojciech Jakubas – poszli na przysłowiowe swoje.

Mimo wcześniejszych rozważań, zdecydowali, że będą działać w pełni niezależnie. Zadeklarowali założenie własnej fundacji i mimo, że nie ma jej jeszcze w KRS, możecie wieści o niej znaleźć już na tymczasowej ich stronie internetowej http://www.viavitae.pl/. Przenoszą się na teren Ukrainy i tam będą zakładać swój magazyn.

Fundacja Historia Vita działa dalej, w uzupełnionym składzie, który możecie znaleźć w dziale Kontakty. Część ekipy jest stała, taka sama jak od początku, od 24 lutego 2022. Doszły kolejne osoby na stanowiskach funkcyjnych. Z nowych nabytków jest:

Aneta – operuje ogólnym mailem ukraina@historiavita.pl
Do niej kierujcie pierwsze kroki. Będzie je przekazywać do tego, do kogo tematycznie powinny trafić i udzielać podstawowych informacji. Tutaj kierujcie też Wasze pytania. Z pewnością pod jej opieką żadna wiadomość od Was nie zginie 🙂

Tolkien – koordynator wolontariuszy w Myślenicach
Niektórzy już mieli okazję go poznać w terenie, podczas ostatniej akcji pakowania 20 palet zaopatrzenia dla Charkowa. Większość życia coś organizował, więc temat sprawnego przeprowadzenia takiej akcji to dla niego pikuś.

Z weteranów (chyba mogę tak powiedzieć, pamiętając ile najdziwniejszych akcji już razem przeżyliśmy niosąc pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom), w rozszerzonej wersji jest:

Mikołaj jest z nami od początku, natomiast teraz przechodzi „na stałe”. Wcześniej mogliście go zobaczyć również z transportami innych organizacji i jego własnymi. Teraz wchodzi na pokład w 100%. Bierze też pod opiekę Fundacyjnego Tiktoka i Instagrama.
Trzymajcie kciuki, żeby miał czas, siły i pomysły publikować. Stał się Waszym oknem na świat Fundacji 😉 Śledźcie zawczasu co uda mu się powrzucać w ramach uzupełnień. Dalej już pójdzie z górki.
(Kiedyś Wam o nim trochę więcej opowiem i o tym co powyprawiał na początku, ale to nie tu.
O! Wiem! Dostaniecie ciekawą historię co każde 1000 subskrypcji na Instagramie i Youtube 😛 )

Paweł – zwany przez innych Prezesem
Od dłuższego czasu w pełni zaangażowany w Akcję, choć rzadko wymieniany. Pilni obserwatorzy mogą go wyłapać na niektórych ujęciach z drona (operator). Mniej pilnym pozostaje kontakt mailowy, bo mogli od dłuższego czasu już z nim rozmawiać w sprawach związanych z darowiznami i kwestiami formalnymi.

I niezmiennie, od samego początku tej części wojennej zawieruchy, pozostaję ja – Agnieszka. Niektórym znana jako Szereny. Zaczęłam, prowadzę i mam nadzieję nadal prowadzić tą akcję, podobnie jak robię to od samego początku, niezależnie od tego, jakie osoby włączają się w nią po drodze.
W naszej Akcji Ukraina skupiamy się na najbardziej efektywnym wspomaganiu najbardziej potrzebującym na terenie Ukrainy. Aktualnie jest to pomoc, jaką wysyłamy tirami w rejony przyfrontowe.

Możecie śledzić losy Akcji na:
a) od początku
1. Naszej stronie – czyli tutaj 😉
2. Facebooku: @historiavita
b) świeżo założone
3. Instagramie: @fundacja.historia.vita
4. TikToku: @historiavita
5. Kanale Youtube: Fundacja Historia Vita

Wszyscy mamy przed sobą jeden cel – pomagać Ukrainie i jej obywatelom.
Dlatego wolontariuszom podejmującym niezwykły trud samodzielnego założenia, prowadzenia fundacji i niesienia pomocy życzę pomyślności, wytrwałości i sukcesów w podejmowanych na rzecz Ukrainy działaniach, a aktualnym współpracownikom siły i wytrwałości do pracy przy następnych wyzwaniach.

Pracy dla wszystkich nie zabraknie. Tego jestem pewna 😉

Agnieszka Ulatowska
Główny Koordynator Akcji Ukraina
Fundacja Historia Vita