Żywność dla Ukrainy – pakowanie w Myślenicach

27 grudnia 2022, tuż po świętach, a jeszcze przed Sylwestrem, miała miejsce kolejna akcja przygotowywania większej partii żywności dla Ukrainy.

14 palet żywności dla Ukrainy…

Zakupiliśmy, dzięki zbiórce na zrzutce, Waszym bezpośrednim wpłatom oraz dofinansowaniu firm i instytucji, które zdecydowały się udzielić nam wsparcia w tym dziele, żywność za prawie 70 000 zł!
W skład zamówienia wchodziły:
konserwy mięsne,
– konserwy rybne,
– pomidory w puszkach,
– kasza,
– ryż,
– makarony,
– płatki owsiane.

10 palet żywności wyruszyło następnego dnia w stronę Charkowa. Tam, wolontariusze z DobraDar poskładają z przywiezionych produktów indywidualne paczki żywnościowe, które trafią do najbardziej potrzebujących.

Pakujemy 4 palety do samochodów…

Jeszcze tego samego dnia Agnieszka wraz ze swoją ekipą podjechała dwoma samochodami i przyczepką. Następne 4 palety żywności już na nich czekały i sprawnie zapakowaliśmy do pojazdów.
Te trafią do ludzi z wiosek wzdłuż frontu. Od Khersonia po Bachmut. Tam nie ma nic. Jest dramat. Nie ma żywności, nie ma pieniędzy, nie ma wody, nie ma podstawowych artykułów zarówno spożywczych jak chemicznych.
Jest za to ciągły strach, wszędobylskie, śmiercionośne pociski świstające nad głową codziennie i mieszkanie w piwnicy. Tam gdzie zimno, wilgoć i ciemność. Brak leków, brak kołder, śpiworów, latarek… brak czegokolwiek dla dzieciaków, żeby odwrócić ich uwagę od okropieństw wojny.
Agnieszka z chłopakami pcha się tam, gdzie… no cóż… powiedzieć, że mało kto jeździ, to jak nic nie powiedzieć.

Natomiast w Charkowie potrzebujących cały czas przybywa.
To miasto na wschodzie Ukrainy jest nadal ostrzeliwane. Czasami kilka razy dziennie. Przez większość czasu nie ma prądu. Brakuje wody. Nawet, gdy system kanalizacyjny jest sprawny, to wymaga dużych zasobów energetycznych, a bez nich nie da się rozprowadzić wody. W efekcie nie ma ani prądu, ani wody, ani ciepła ;(

Do już będących w ciężkiej sytuacji, dochodzą osoby wewnętrznie przesiedlone, które przybyły z terenów odzyskanych i tych, gdzie toczą się najcięższe walki. Często wyruszyły z jedną reklamówką w ręce i niczym ponadto. Teraz to ich cały dobytek.

Pomagamy najlepiej jak umiemy. Działamy na różnych płaszczyznach.
Dzięki takim ludziom jak wolontariusze jeżdżący w terenie z pomocą humanitarną, którzy poświęcają swój czas, siły, zdrowie, a czasem życie (każdy kto jedzie w rejon frontu liczy się z faktem, że może nie wrócić… ale o tym się raczej nie wspomina).
Dzięki wszystkim tym, którzy pracują na przysłowiowym zapleczu, zarówno fizycznie, przerzucając i znakując kilkanaście ton żywności i pakując do transportu, jak tym przed komputerami i telefonami, którzy ślęczą nad nimi dniami i nocami, aby akcja działała.
Dzięki firmom, takim jak Hurtownia Familia w Myślenicach, które użyczają swoich zasobów, magazynu, dostarczają palety i pomagają na wszelkie sposoby, aby takie transporty były sprawnie przygotowane i zabezpieczone.
Dzięki takim ludziom jak Wy, którzy wspieracie nas swoimi wpłatami, czy to bezpośrednio do nas na konto, czy to przez zrzutki. Dzięki Wam wszystkim możemy nieść pomoc na Ukrainie. To nasz wspólny wysiłek, nasza wspólna praca i nasze działania pozwalają dostarczyć do potrzebujących to, co jest najbardziej potrzebne.

Jeśli uważacie, że warto nas wspierać, będę wdzięczna za posłanie wieści dalej. Za udostępnienie. Za puszczenie w wirtualny i realny świat.
A jeśli chcecie dorzucić kilka złotych, to poniżej znajdziecie klik do zrzutki oraz dane do kont walutowych, jeśli tak wolicie.

Trzymajcie się ciepło, zdrowo i szczęśliwie w Nowym Roku.
Tego i wielu spełnionych marzeń, życzę w imieniu swoim i całego zespołu.

Agnieszka Ulatowska
Główny Koordynator Akcji Ukraina

SWIFT  WBKPPLPP

Konto PLN       PL 70 1090 2590 0000 0001 4990 8454
Konto EURO    PL 90 1090 2590 0000 0001 4990 9549
Konto USD       PL 79 1090 2590 0000 0001 4997 3767