Działania / Projekty

Fundacja Historia Vita angażuje się w działania o różnym charakterze i w wielu miejscowościach.
Poniżej znajduje się zestawienie aktualnie prowadzonych projektów wraz z podstawowymi informacjami.

Klub Fantastyki Krakowskie Smoki.
Charakter – Projekt
Termin: Spotkania cotygodniowe, w soboty od 11:30 do 17:30.
MIejsce: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Ul. Rajska 12, Kraków
Fanpage: https://www.facebook.com/krakowskiesmoki
Strona: http://krakowskiesmoki.historiavita.pl/
Opis:  Podczas regularnych spotkań klubowych staramy się zarówno oddawać czystej rozrywce przy grach planszowych i RPG jak i dostarczać wiedzę i umiejętności organizując warsztaty, pokazy i prelekcje. Tematyka tych ostatnich to nie tylko fantastyka per se, ale także rozmaite nauki – od historii począwszy, na astrofizyce skończywszy.

naglowek

Imladris – konwent miłośników fantastyki
Charakter – Event cykliczny.
Termin: 3-5 października 2014.
Strona Internetowa: http://imladris.org.pl/
Fanpage: https://www.facebook.com/events/602289509835731/
Opis: Konwent Imladris jest zlotem miłośników fantastyki – ludzi, którzy spotykają się, by przez kilka dni i nocy grać w gry planszowe i fabularne, słuchać co pisarze mają do powiedzenia o swoich najnowszych książkach, czy pokłócić się, czy kulą ognistą można zabić smoka. 😉 Przygotowujemy dla Was mnóstwo atrakcji – potężny gamesroom, gdzie będzie można grać w gry planszowe, sesje gier fabularnych, LARPy, konkursy (z nagrodami!), turnieje oraz mnóstwo prelekcji. Ale przede wszystkim, to okazja do spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, do nawiązania nowych znajomości i zobaczenia ponownie znanych już twarzy.

Wolsung – The Series.
Charakter – Projekt.
Termin: czerwiec 2015.
Fanpage: https://www.facebook.com/wolsungtheseries
Opis: Realizujemy serial w konwencji steampunku – znanej chociażby z filmu „Wild Wild West” czy gry fabularnej „Wolsung”, w którego uniwersum będzie toczyć się akcja. Dzięki zaangażowaniu wielu osób mających na codzień kontakt ze sztuką filmową – scenarzystów, dźwiękowców, operatorów kamery, specjalistów od efektów specjalnych i innych, będzie to produkcja profesjonalna, mogąca śmiało stawać w jednym rzędzie z profesjonalnymi produkcjami.

Kraków Miastem Pisarzy.
Charakter – Event.
Termin: październik-listopad 2014
Cykl spotkań z pisarzami (zarówno uznanymi, jak i debiutantami), warsztatów literackich, dyskusji literackich, spotkań i luźnych wymian poglądów, odbywających się podczas zlotu miłośników Fantastyki „Imladris” oraz spotkań klubu fantastyki „Krakowskie Smoki”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy MIejskiej Kraków.

 

Obóz Rycerski Historia Vita: Turniej rycerski XIII – XVw + Jarmark Średniowieczny

Charakter – Event.
Termin: wrzesień 2014
Miejsce: Wkrótce bliższe informacje.
Opis: Obóz rycerski datowany na XIII – XV wiek wraz z Turniejem Rycerskim, w oprawie Średniowiecznego Jarmarku. Wzbogacony licznymi atrakcjami zarówno dla odtwórców (m.in. konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy), jak turystów i wszystkich gości odwiedzających w tych dniach nasz obóz.

Minione:


I Zlot Fanów Carcassonne w Krakowie
Charakter – Event.
Termin: 1 czerwca 2014.
Miejsce: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Ul. Rajska 12, Kraków
Opis: W Dzień Dziecka wraz z WPB i firmą „Bard” zapraszamy do multimedialnej agendy WBP – Arteteki. W programie eliminacje do MIstrzostw Polski w Carcassone, spotkanie z twórcą gry – Klausem Jürgenem Wrede, a także wiele konkursów i innych atrakcji.

Festyn szkolny.

Charakter – Event.
Termin: 7 czerwca 2014.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 37, Osiedle Stalowe 18, Kraków
Opis: Doroczny festyn organizowany przez Szkołę, w którym nasza Fundacja pomaga poprzez organizację strzelnicy ASG oraz Gamesroomu – miejsca, gdzie każdy chętny może pograć w gry planszowe.

Wystawa rekonstrukcji strojów historycznych z XIII – XV wieku
Charakter – Projekt
Termin: 18 Styczeń 2014
Godzina: 16.00
Miejsce: Muzeum „Dom Grecki” w Myślenicach

Z fantastyką wśród młodzieży.
Charakter – Projekt.
Termin: 1 września – 24 listopada 2013.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 37 w Krakowie, Biblioteka Publiczna w Myślenicach.
Opis: Wspieramy grupę nieformalną „Krakowskie Smoki”. Projekt jest skierowany do młodych ludzi w wieku 13-30 lat. W ramach zajęć chcemy dotrzeć do społeczności lokalnych Krakowa-Nowej Huty i Myślenic, szczególnie ludzi zagrożonych wykluczeniem. Podstawowym tematem projektu jest, poprzez hobby jakim jest ogólnie pojęta fantastyka, rozwijanie podstawowych umiejętności społecznych i praktycznych niezbędnych na rynku pracy i w życiu codziennym. Projekt będzie bazował na metodach edukacji nieformalnej, szczególnie gier fabularnych i symulacyjnych oraz paneli dyskusyjnych. Projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu : „Młodzież w działaniu”.

 

Dodaj komentarz