Kolejna dostawa do Żytomierza

Żytomierz – dostawa bezpośrednio do wojska ukraińskiego

Ponownie – materiał nagrany jakiś czas temu, gdy wojska ukraińskie z Żytomierza odpierały ataki rosyjskie i dzielnie broniły do niego dostępu prowadząc walki na jego obrzeżach. Wtedy nie mogliśmy publikować tego materiału z obawy, że wróg po tym krótkim nagraniu zorientuje się, gdzie są dostarczane i przeładowywane zapasy. Teraz walki przeniosły się bardziej na wschód. Tam również jeżdżą nasze samochody, jednak nie opublikujemy z nich materiałów. Przyczyny – jak powyżej. Sorka – zdrowie, życie żołnierzy i naszych kierowców a także powodzenie akcji zaopatrzeniowych jest ważniejsze.

Nasze samochody pokonują w ciągu miesiąca jakieś 10 000 km. W trybie ciągłym jeździ 8 kierowców, plus dodatkowi, którzy mają nieco mniej czasu i doświadczenia, którzy jeżdżą po kilka dni w mniej zagrożone rejony. Łącznie robimy w ciągu miesiąca co najmniej 80 000 km, nie licząc bliskich tras i transportów do Lwowa. Samo paliwo zżera 92 000 zł miesięcznie.

Jeśli znasz firmę, bądź instytucję, która chce wspomóc organizacje działające na rzecz Ukrainy, proszę, daj im znać o naszym istnieniu i pracy. Nie mamy rządowego wsparcia. Działamy tylko dzięki darczyńcom prywatnym.

Jeśli możesz, udostępnij ten materiał. Niech przesłanie pójdzie w świat, bo jeszcze w wielu zakątkach nawet Europy świadomość o sytuacji na Ukrainie jest mizerna.